• rugsėjo

    17

    2017
  • 3410
  • 0
Mažiau yra Daugiau ir Mažiau yra Nuobodžiau | Minimalizmas ir Maksimalizmas

Mažiau yra Daugiau ir Mažiau yra Nuobodžiau | Minimalizmas ir Maksimalizmas

Sprendimas ar minimalizmas, ar maksimalizmas kaip požiūris yra teisingiausias jūsų darbovietei.
noriuinterjero-minimalizmas

www.noriuinterjero.lt

Minimalistinis požiūris

Pastaraisiais metais, atsinaujinusi minimalizmo kryptis, kaip dizaino estetika, mados trendas ir netgi gyvenimo būdas, įsiskverbė į visuomenę ir pop kultūrą. (Galvokite apie Marie Kondo knygą „The Life-Changing Magic of Tyding Up“ ir populiarųjį duetą, The Minimalists.) Ko gero šis ilgesys paprastumui gali būti matomas kaip noras pabėgti nuo mūsų sudėtingo, į vartotojus orientuoto, aukštųjų technologijų pasaulio.

Minimalizmas vaizduojamas idėja „mažiau yra daugiau“, pagal architektą Ludwig Mies van der Rohe. Toks požiūris reiškia, kad dizainas turi būti išvalytas iki esminių pagrindų, atskiriant bet kokius elementus, kurie neprisideda prie objekto ar erdvės funkcijos bei grynojo grožio. Dieter Rams knyga „Ten Principles of Good Design“ yra puikus žemėlapis tokiam požiūriui.

Atviri-laiptai-minimalizmas

HNI Korporacija

Renkantis tokį dizainą darbovietei, įgauname unikalių pranašumų:
– Matoma skaidrumo bei efektyvumo kultūra
– Palaikomas tvarumas mažinant perteklines statybines medžiagas ir produktus
– Išgaunamas paprastų detalių grožis
– Atsisakoma regimos netvarkos ir blaškančių elementų

Noriuinterjero.lt dizainas, parengtas YIT Kausta verslo centrui „B66“, yra puikus pavyzdys. Paskutinioji klientų ofiso erdvė gyvavo 20 metų ir pagrindinis naujojo ofiso tikslas buvo gyvuoti tiek pat ir daugiau metų. Patvirtintame dizaine gyvavo amžinos spalvos bei medžiagos kuruojančios kokybę bei meistriškumą. Minimalistinis požiūris, kurį pasirinkome, leido išlikti architektūrinėms detalėms, pavyzdžiui, priimamojo laiptinė, kuri išsišoka.

Vestibiulis-minimalizmas

Verslo centras B66, Kaunas

Maksimalistinis požiūris

Vėlgi, minimalizmas gali būti priimtinas ne kiekvienam asmeniui ar erdvei. Kai kurie žmonės mato šią švarią, elegantišką minimalizmo estetiką kaip per daug šaltą ir sterilią. Šie individai linkę prie turtingo, erdvę užpildančio dizaino, kuris įžiebia vaizduotę – maksimalistinio požiūrio.

Maksimalizmas apibrėžiamas pagal idėją, kad „daugiau yra daugiau“ arba cituojant architektą Robert Venturi „mažiau yra nuobodžiau“. Šis stilius naudoja spalvų, tekstūros ir raštų sluoksnius, kad sukurtų turtingą vizualinę aplinką. Įsivaizduokite Kelly Wearstler dizainą Viceroy viešbučiams, kur dominuoja išsamios puošmenos ir dekoratyviniai dizainai, kurie yra vizuali šventė viešbučio lankytojams.

Be asmeninio dizaino pageidavimų, maksimalistinis požiūris turi savo naudą įmonių interjerui:

– Individualios darbo vietos pritaikymas
– Perteikia įmonės turtingą istoriją bei kultūrą
– Kūrybinis įkvėpimas ir vaizduotė
– Nuotaiką (idėją) perteikiančios ervės naudojant paletę drąsių dizaino elementų

Įsivaizduokite dizainą sukurtą kompanijai, kuri naudoja maksimalistinį požiūrį, kad perteiktų įlgą verslo istoriją bei kultūrą. Darbinėje erdvėje yra ryškių spalvų ir raštų sluoksniai kartu su žaisminga aplinkos grafika, primenančia vaikystę. Rezultatas – gyva darbo aplinka, kuria atkreipiamas dėmesys į bendrovės palikimą ir produktus, kuriuos jie sukuria.

maksimalizmas-minimalizmas

Konfidenciali mokomųjų produktų kompanija

Galų gale, viskas turėtų būti susiję su įmonės kultūra. Nesvarbu, ar dizainas yra minimalistinis, ar maksimalistinis, ar kažkur tarp šių paralelių, svarbu rasti tokį požiūrį, kuris geriausiai atitinka įmonės unikalų kultūros ir organizacinį elgesį.

KOMENTARAI

Jūsų komentaras bus paskelbtas per 24 valandas.

Atšaukti atsakymą

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE
Latest Posts
Most Viewed
Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

Categories

©2017 Visos teisės saugomos www.noriuinterjero.lt